Viering Internationale Vrouwendag met tentoonstelling ‘Zij maakt het verschil’.
Internationale Vrouwendag
Zondag 8 maart is het Internationale Vrouwendag. De Nederlandse UNESCO Commissie besteedt hier op verschillende manieren aandacht aan met de fototentoonstelling Zij maakt het verschil, waarin de vrouwen van UNESCO worden gevierd.
Het landelijke thema van Internationale Vrouwendag is #NietMijnRecht en richt zich op de structurele druk op vrouwenrechten. Hoewel gelijkwaardigheid in Nederland vaak vanzelfsprekend lijkt, ervaren veel vrouwen nog steeds structurele ongelijkheid, onveiligheid en drempels in systemen en beleid.
De tentoonstelling Zij maakt het verschil sluit hierop aan door vrouwen zichtbaar te maken die binnen deze systemen verandering teweegbrengen. De tentoonstelling nodigt uit tot reflectie, dialoog en inspiratie: hoe maken deze achttien vrouwen van UNESCO het verschil?
Reizende tentoonstelling
Op donderdag 5 maart opent de reizende versie van de tentoonstelling in de centrale hal van het ministeriegebouw van de Ministeries van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur, van Economische Zaken en van Klimaat en Groene Groei.
Het FEM-Network verzorgt een inspirerende middag, met keynotes van Imane Elfilali (MT-lid Industriebeleid EZ), Jori Wolf (Programmamanager UNESCO Mens & Biosfeergebieden in Nederland) en Marielies Schelhaas (secretaris-directeur Nederlandse UNESCO Commissie). Jori en Marielies zijn beiden geportretteerd voor deze tentoonstelling door Carla van de Puttelaar. FEM (Female leadership, Empowerment & Mentoring) is een netwerk van vrouwen en bondgenoten dat zich inzet voor een inclusieve werkomgeving waarin talent zich kan ontwikkelen en leiderschap divers is.
De reizende tentoonstelling is tot vrijdag 20 maart te bewonderen, daarna reist zij verder door heel Nederland.
Female Gaze Tours in het Fotomuseum Den Haag
In het kader van Internationale Vrouwendag is er in het Kunstmuseum Den Haag en het Fotomuseum Den Haag een weekend lang een speciaal programma rondom het vrouwelijke perspectief in kunst. Ontdek de UNESCO-tentoonstelling in het Fotomuseum tijdens de Female Gaze Tours. Ga mee met Aelaf Mohammed, voormalig lid van de UNESCO Jongerencommissie en onderdeel van Zij maakt het verschil en bekijk zowel deze tentoonstelling als I’ll be your mirror vanuit haar perspectief.
Of ga op pad met fotograaf Carla van de Puttelaar, die de achttien vrouwen van UNESCO heeft geportretteerd. Duik met haar in de tentoonstelling en haar creatieve proces en krijg een inkijkje in haar unieke perspectief op kunst. Bekijk wat er nog meer te beleven is op 7 & 8 maart in het Kunstmuseum en koop hier je tickets: Internationale Vrouwendag | Kunstmuseum Den Haag. De prijs is €5.- per dag incl. entree voor het Kunstmuseum Den Haag en het Fotomuseum Den Haag
UNESCO-programma:
- 13.00 – 13.30 | Aelaf Mohammed | Zij maakt het verschil en I'll be your mirror
- 13.30 – 14.00 | Carla van de Puttelaar | Zij maakt het verschil en I'll be your mirror
- 14.00 – 14.30 | Aelaf Mohammed | Zij maakt het verschil en I'll be your mirror
- 14.30 – 15.00 | Carla van de Puttelaar | Zij maakt het verschil en I'll be your mirror