Nationale bijeenkomst UNESCO-scholen: voorlopig programma bekend
Document acties
De Nationale UNESCO Commissie maakt het voorlopige programma bekend van de nationale bijeenkomst van UNESCO–scholen. De Commissie organiseert deze bijeenkomst op 9 juni 2010 in samenwerking met het Europees Platform en de Haagse Hogeschool.
Tijdens deze bijeenkomst krijgen naar verwachting 9 nieuwe scholen unesco-certificaten uitgereikt: zij treden daarmee officieel toe tot het mondiale netwerk van unesco–scholen.
Er wordt ook aandacht besteed aan de kwaliteitsborging van unesco-scholen en er zal een kennisfestival zijn over de vier centrale thema’s in het unesco-schoolprofiel:
- vrede en mensenrechten
- burgerschap
- intercultureel leren
- duurzaamheid
Discussies in workshops over kwaliteitsborging, het kennisfestival en de uitreiking van de unesco-certificaten zullen worden afgewisseld met optredens van leerlingen en van Theatre Embassy, een organisatie die zich bezig houdt met intercultureel theater in en voor ontwikkeling.
Daarnaast zal tijdens deze bijeenkomst de heer Lageweg afscheid nemen van het Bureau van de Nationale unesco Commissie. Hij heeft zich in zijn unesco-werk mede ingezet voor de ontwikkeling van het unesco-schoolprofiel.
De bijeenkomst vindt plaats op 9 juni 2010 in Den Haag (Haagse Hogeschool). Zie voor meer informatie het voorlopig programma.












